esmaspäev, 8. veebruar 2010

65 + 40

Selline oli nädalavahetuse 2 päeva kokkuvõte kilomeetrites. Täpsemalt laupäeval 49 km suusatamist ja 16 km jooksu. Pühapäeval 22 km suusatamist ja 18 km jooksu.
Selline jooks + suusatamine on mul kahe viimase aasta talvel üsna tavaline, siis seekord oli plaan seda teha natuke pikemalt ja ilma suurema pausita kahe ala vahel.

Alustuseks tõsisem suusaots uisku. 2 korda edasi tagasi Nelijärvelt Valgehobusemäe keskusesse ja lisaks veel lühem lõik Nelijärvelt Aegviitu ja tagasi. Libisemine oli, kui mitte just suurepärane, siis hea ikkagi. Oli igasugust rada - alates suurepärasest Presidendi raja ja Valgehobusemäe radade vahelisest lõigust, kuni olematu suusaraja 1 km lõiguni, mis tuli ka paratamatult läbida. Kuna jooki kaasa ei võtnud, tuli sisse ka 5 min paus Valgehobusemäe keskuses, kus sai kraanivett veidi joodud. Püüdsin tempot mitte väga kiireks ajada, sest eelseisev jooksuosa oli kogu aeg mõtetes, aga kohati läks hoog ikka päris üles (max pulss 185). Peale suusatamist tuli sisse väike vahe (15 min),selle aja sees sai riideid vahetada ja natuke juua. Joosta oli palju kergem, kui alguses arvasin. Seekord valisin jooksuks Jäneda - Kadakaküla - Ojaküla suuna, kus enamus aega sai joostud lahtilükatud metsa - ja külateedel. Sekka umbes 5 km lõik traktori jäljes jooksmist metsas. Kuni traktorijäljeni (8 km) kulges jooks üllatavalt kergelt. Seal oli siis esimest korda tunda väsimust, kui jalad ei saanud enam kindlal pinnal tuge. Viimased 3 km taas kõvadel lumistel teedel tundusid üle ootuste kerged. Pulss oli nagu ikka peale sellist pikka suuska ka isegi minu kohta väga madal. Aga ega ma siis saanud veel viimast ka välja panna, oli see ju kõigest trenn ja 1 päev veel ees.

Pühapäeva hommikuks olin täielikult taastunud. Kõik algas nagu eelnevalgi päeval. Suusatamine Valgehobusemäeni ja tagasi 1 korra (22 km). Tempo oli kiirem, kui laupäeval, kuigi libisemine enam nii hea ei olnud. Ei viitsinud suuski uuesti määrida ja kerge värske lumekirme võttis ka pisut hoogu alla. 22 km tundus peale 50 km ülilühikesena. Tähendab tuleb jooksuosa pikendada. Samasuguse väikse vahepausi järel, kui laupäeval algas jooks. Pisut muudetud trassil: Kalijärve -Ojaküla - Kadakaküla - Nelijärve. Seekord kulges jooks peaaegu kogu ulatuses lahtilükatud teedel. Alguses võtsin tempos kergemalt, et siis hiljem kogu aeg vaikselt seda üles kruvida. Jooks lõppes paraja 2 km lõpuspurdiga. Trennide lõpuks olin üsna väsinud, kuid mitte nii, et lausa oimetu. Järeldus: 2 päevaga ennast tühjaks suusatada - joosta ei õnnestunud, seega tuleb järgmine kord midagi veel ekstreemsemat ette võtta. Näiteks 100 km suuska 1 päevaga ;)

Kokkuvõtteks

L suusatamine- 49 km, aeg 3.03 - avg 167 - 2418 kcal

L jooks- 16 km, aeg 1.22 - avg 142 - 812 kcal

P suusatamine- 22 km, aeg 1.14 - avg 157 - 1065 kcal

P jooks- 18 km, aeg 1.31 - avg 149 - 889 kcal

kokku 105 km, aeg 7.10 - - 5184 kcal

2 comments:

Tanza ütles ...

Kavatsed trenni ka tegema hakata või plaanidki nii kevadeni tirri lasta???

Margus ütles ...

Paraku kevadeni lasen tirri.

Postita kommentaar